Industriální nábytek

Poznejte kouzlo industriálního nábytku

Když se řekne „industriální nábytek“, máte nějakou představu o jeho podobě, nebo vůbec nevíte, co se pod tímto slovním spojením skrývá? Celkově je industriální styl zajímavý a možná právě vás okouzlí.

Industriální styl

Bydlení můžete pojmout v různých stylech a industriální styl dodá vašemu domovu nevšední atmosféru, která je inspirovaná tradičními průmyslovými prostory a továrními halami. Přijde vám to...zvláštní? Nechcete přeměňovat svůj domov na neútulnou továrnu? V tom to není, i když je pravdou, že někomu může tento styl připadat strohý. Přistoupíte-li však k přeměně s citem, zachováte teplo domova a navíc dodáte svému domovu šmrnc. Nebojte se popustit uzdu své fantazie.

industriální nábytek - jídelní stůl

 

Industriální nábytek

A jak vlastně vypadá industriální nábytek? Vyrábí se z hrubě opracovaného dřeva a často se používá recyklovaný nábytek, který je upraven tak, aby co nejvíce vyhovoval tomuto stylu. Nábytek je jednoduchý, ale rozhodně ne nudný. Dalšími materiály typické pro industriální styl (to se již netýká nábytku) jsou cihly, sklo, kov či beton.

Industriální nábytek se vyrábí do různých místností. Můžete si tak zařídit třeba jen jednu místnost, ale vždy je lepší, když se celý domov nese v konkrétním stylu.

Industriální nábytek a celý tento styl se nejlépe uplatňuje v loftových bytech (tedy takových, které jsou bývalými průmyslovými prostory), ale právě díky jeho zajímavosti se uplatňuje nejen v nich.

 

Získá si vás industriální styl?

Pokud si vás podmanil industriální styl, začněte nákupem vhodného nábytku. Bude dominantou místnosti a k němu můžete dokupovat další vybavení a doplňky. Když vše vhodně zkombinujete, výsledkem bude originální interiér, který bude mít své specifické kouzlo.

Někdo má rád ultramodernu, jiní rustikální styl a někdo si do svého domova přenese prvky typické pro tovární haly. Vylaďte si svůj domov tak, abyste se v něm cítili co nejlépe.